Skupinové lekce pro dospělé

Zdravé břicho, záda

Cvičební lekce zaměřená na vylepšení souhry svalů na břiše a na zádech a nastavení správného celkového držení těla. Základem lekce je aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře ve všech polohách. Je vhodná jako prevence, ale i terapie bolestí zad a kompenzace celodenního sezení či jednostranného přetěžování pro začátečníky i velké sportovce. 

Pilates, Pilates plus, Pilates KT

Lekce Pilates se zaměřuje na svaly středu těla a optimální souhru těchto svalů s okolními svalovými řetězci. Každá naše lekce je přizpůsobená příchozím cvičencům a jejich individuálním problémům a je vhodná pro začátečníky i pokročilé cvičence. Využíváme velké množství pomůcek (např. Sball, Foam roller, Magic circle, Flowin, Theraband, Donut, Active ball atd.) a speciálních technik prolínajících se s Pilates metodou. 

Dynamické posilování s prvky pilates

Cvičební lekce dynamičtějšího charakteru zaměřená na posílení celého těla s důrazem na stabilitu středu těla. Na lekci se setkáte s klasikou jako je dřep, klik či výpad, ale také polohami a pomůckami, které možná neznáte a budou Vás bavit. 

Kruhový trénink

Komplexní cvičení, kde se zapojují všechny svaly těla tak, aby byly funkční i v běžném denním životě. Lekce je promyšlená tak, aby se střídaly stanoviště zaměřené na různorodé partie těla a vedla k cílenému zvýšení celkové kondice. Lekce je vždy vedena s přihlédnutím na individuální potřeby cvičenců, využíváme řadu funkčních i crossfitových pomůcek (Flowin, TRX, Lebert, Tonning ball, Bosu…) 

Intervalový trénink

Intervalový trénink je kruhový trénink o vyšší intenzitě zaměřený na celkovou kondici a kardiovaskulární vytrvalost. Během cvičení se střídají krátké a dlouhé intervaly odpočinku i cvičení. Využívá se řada pomůcek, cviky jsou dynamičtějšího charakteru a zaměřené na více svalových partií najednou. Lektor určuje intervaly cvičení a odpočinku a zároveň hlídá správné a zdravé provedení každého cviku. 

Medical Joga

Jedna z pomalejších forem jógy, která využívá delších výdrží v jednotlivých cvičebních ásanách a následně relaxační pozice, aby došlo k potřebnému doznění a uvědomění si jednotlivých cviků. Během cvičení dbáme na správné a zdravé provedení cvičebních pozic, ke každému přistupujeme individuálně a dbáme na to, aby nedocházelo k nezdravému zvyšování kloubního rozsahu (zvláště u hypermobilních jedinců), a tím k nežádoucímu přetěžování kloubního aparátu. 

GAP

Lekce GAP je zaměřená na posílení a aktivaci problematických partií (GAP= Gluteus, Abdominis, Pelvis). Jedná se o cílené precizní posilování vedené v pomalejším tempu. Je vhodné pro začátečníky i pokročilé sportovce, kteří chtějí tyto partie trochu potrápit.   

Flowin

Cvičební lekce zaměřená na komplexní zvýšení síly i kondice, procvičení všech partií těla pomocí cvičebního systému Flowin. Využívá se plynulých pohybů a zátěže vytvoření vlastní vahou na skluzné desce Flowin, bez doskoků a přetěžování velkých nosných kloubů. Lekci vedou jediní master trenéři Flowin v České republice. 

Lekce pro ženy

Pomalá cvičební lekce ušitá na míru ženám jakéhokoli věku. Cvičení je zaměřené na aktivaci svalů pánevního dna v souhře s ostatními svalovými skupinami. Součástí lekce je práce s dechem, která je základem pro správné držení těla a fungování břišních svalů. Zaměřuje se na typické problémy žen v jakémkoliv období (problematika diastázy, inkontinence, bolestí bederní páteře atd.) 

Zdravotní pilates pro seniory

Modifikované cvičení pilates vedené ve velmi pomalém tempu určené pro všechny seniory, kteří si chtějí udržet sílu i kondici a předcházet tak problémům spojeným s postupným stárnutím organismu. Důsledně dbáme na individuální potřeby jednotlivých cvičících. Lekce je vedena pohybovým specialistou nebo fyzioterapeutem.